Rozhovory

03. 07. 2023

Severotisk s. r. o. a Svoboda Press s. r. o.

Oblíbené časopisy, letáky obchodů z okolí i produktové katalogy firem. To vše tisknou společnosti Severotisk a Svoboda press, které provozují velké offsetové tiskárny v Praze a Ústí nad Labem. Patří k prvním společnostem v oboru polygrafie, které získaly EU Ecolabel na tištěné produkty. O ekoznačce jsme si povídali s Ivou Proškovou, manažerkou pro udržitelnost a systém kvality obou firem.

26. 06. 2023

EMBA, spol. s r. o.

EMBA je tradiční český výrobce ekologicky šetrných produktů z papíru. Její historie sahá až do roku 1882 a k držitelům značky Ekologicky šetrný výrobek patří již od roku 2003. Od loňského roku se pyšní i Ekoznačkou EU. Marek Michálko, generální ředitel, nám popsal, na jakých principech EMBA stojí, stejně jako motivaci, proč o ekoznačku požádali.

12. 06. 2023

LASSELSBERGER, s.r.o.

Jedna z nejstarších značek keramických obkladů na světě RAKO drží od roku 2022 EU Ecolabel na celou svou produkci těchto produktů. Eva Dvořáčková, manažer jakosti ve společnosti LASSELSBERGER, s. r. o. vlastnící značku RAKO, nám popsala důvody, proč o ekoznačku požádali a jaké jim přinesla výhody.

02. 06. 2023

ZENIT SPOL. S R. O.

Zenit spol. s r. o. je rodinná firma, která působí na poli bytové a čisticí chemie. S Alexandrou Sokačovou, která nyní vede marketing této úspěšné české společnosti, jsme si povídali, proč se rozhodli ekoznačku udělovanou organizací CENIA získat pro své produkty Real green podlahy, Real green plochy a Real green toalety a jaké to má benefity pro jejich podnikání.

29. 05. 2023

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY SEVER

Středisko ekologické výchovy Sever patří k dlouholetým držitelům našich ekoznaček. S Martinou James, vedoucí provozu tohoto ekocentra, jsme si povídali o tom, jaké služby jejich organizace nabízí, ale i o důvodech, které je vedly k získání ekoznačky.