Výhody pro poskytovatele turistického ubytování

Ekolifek

Nejvyšší úroveň udržitelnosti na Booking.com

Získáním Ekoznačky EU nebo certifikátu Ekologicky šetrná služba máte ZDARMA nárok na udělení nejvyšší úrovně v programu Travel Sustainable společnosti Booking.com. Tato úroveň, poskytovaná pouze externě certifikovaným ubytováním, garantuje, že jste významně přispěli k udržitelnému rozvoji a výrazně snížili dopad ubytování na životní prostředí. A právě takové ubytování vyhledává stále více cestovatelů.

Ekologické cestování na kudyznudy.cz

Agentura CzechTourism* provozuje turistický portál kudyznudy.cz, kde existuje speciální sekce Ekologické cestování. Patří do něj mimo jiné i ubytování. A to taková, která přistupují zodpovědně k dopadům na životní prostředí. Certifikáty Ekoznačka EU nebo Ekologicky šetrná služba vám do této sekce ZDARMA otevírají dveře. Jako udržitelné ubytování se můžete prezentovat i v rámci dalšího portálu agentury – visitczechia.com. Ten se specializuje na zahraniční klientelu.

* Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Účast ve výzvě CzechTourism

V rámci podpory udržitelných forem cestovního ruchu na domácím i zahraničním trhu hledá CzechTourism* poskytovatele služeb v cestovním ruchu, kteří kladou důraz na udržitelnost, aktivně ji propagují a jejichž služby jsou vhodné pro osoby, vyhledávající udržitelnější způsob trávení své dovolené po ČR. Pokud jste certifikováni některou z našich ekoznaček, pak zcela jistě splňujete podmínky pro účast v této výzvě zaměřené na propagaci udržitelného cestovního ruchu. Více zjistíte ZDE.

* Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.

Katalog Ekoznacka.cz a EU Ecolabel

Samozřejmostí po získání námi udělovaných ekoznaček je zveřejnění v Katalogu výrobků a služeb na tomto webu, který si právě prohlížíte. A v případě udělení Ekoznačky EU se objevíte také v oficiálním seznamu držitelů, který zveřejňuje Evropská komise. Najdete ho ZDE.