Skrýt nabídku

Navigační cesta

Titulní strana > Environmentální vzdělávání > Nápady k EVVO

Nápady k EVVO

Ekohry

Životní prostředí a kdo ho ovlivňuje?
Portál o životním prostředí na stránkách Ministerstva životního prostředí, obsahující mnoho užitečných rad, her, kvízů a dalších informací podaných zábavnou formou určenou především dětem.
Zdroj: MŽP

Hry a aktivity
Na webové stránce nazvané Informační systém environmentální výchovy, která byla vytvořena jako součást absolventské práce Jitky Hazukové (Vyšší odborná škola informačních služeb v Praze) naleznete návody a popisy velkého množství her a dalších aktivit využitelných při environmentální výchově. Hry jsou rozděleny do kategorií: hry o globálních problémech, hry o lidské společnosti a hodnotách, hry o spolupráci, hry o životním prostředí, hry pro malé děti a další.
Zdroj: Informační systém environmentální výchovy

Hry a výchova k trvale udržitelnému rozvoji
Sborník simulačních her s environmentální tématikou, který vydávají organizace Brontosaurus Praha 7, EVANS a SEVER. Hry se zaměřují na několik ústředních témat: globální problémy, lidská společnost a hodnoty, životní prostředí, spolupráce a soutěžení. Ke každé hře je uvedena věková skupina, pro kterou je hra určena, časová náročnost, pomůcky, motivaci, popis hry a její cíle.
Zdroj: Econnect

Hry s odpadovou tématikou
Soubor několika her pro malé děti, při níž se naučí něco o problematice odpadů a jeho třídění. Najdete zde křížovky, puzzle, komiksy a jiné pomůcky doplněné o krátké texty a souhrnné informace.
Zdroj: EKO-KOM, a.s.

Eco-Agent
Chceš vypátrat, proč je voda špinavá a vzduch skoro k nedýchání? Máš odvahu pokusit se zjednat nápravu? Potom neváhej a staň se neohroženým ekoagentem. Ale pozor! Jeden chybný krok a obětí znečištění se staneš i ty.
Hra Eco-Agent seznamuje hráče zábavnou formou se současnými ekologickými problémy. V sekci RESEARCH se dozvíte o problémech souvisejících se znečištěním ovzduší a vody, klimatickými změnami, dopravou a odpady. V sekci MISSIONS už se jako ekoagent vydáváte na svoji misi. Stránky jsou k dispozici i v češtině.
Zdroj: European Environment Agency

Honoloko
Ostrov Honoloko je podobný Zemi. Všechno, co uděláš, ovlivňuje život ostatních obyvatel a životní prostředí stejně na Zemi jako na Honoloku. Tak vítej na Honoloku a dokaž, že umíš jednat uvážlivě a vyzrát na všechny nástrahy!
Hra je zaměřena na čtyři hlavní témata: životní prostředí, zdroje energie, zdraví a fitnes. Skóre ve všech oblastech se objeví na konci hry a lze ho sledovat i v jejím průběhu. Provozovatelem je Evropská agentura pro životní prostředí ve spolupráci s regionální pobočkou WHO pro Evropu. Stránky jsou určeny pro děti mladšího školního věku a jsou k dispozici i v češtině.
Zdroj: European Environment Agency

Environmental Kids Club
Na stránkách Dětského klubu si na své přijdou děti, studenti i učitelé. V sekci hry si kromě křížovek, skládaček a dalších aktivit můžete zahrát na environauty míříci ve svých vesmírných lodích na planetu Zemi, aby jí pomohli poradit si s odpady. Nebo navštivte město Recyklov, kde se o recyklování odpadů dozvíte víc. Stránky jsou určeny pro děti mladšího školního věku a jsou v angličtině.
Zdroj: Surfing the Net with Kids

Ekofestivaly

Ekofestival
Každoroční osvětová akce konaná 5. června u příležitosti Světového dne životního prostředí na pražském Náměstí míru.

Ekofilm
Mezinárodní soutěžní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví. Koná se každoročně začátkem října.

Ekologické dny Olomouc
Dvacátý ročník ekologického festivalu plného kultury, výstav a informací o přírodě a jejím bohatství, o vztahu člověka a krajiny.